Be-Pio's world
Aranżacje w stylu nature Piotra Bęczyńskiego

MOJE ARANŻACJE

Rok 2016 i 2017 

Niestety w powyższych latach nie wysłałem żadnej swojej pracy na "aquascapingowe"   konkursy, co wcale nie oznacza , że nie prowadziłem nowych aranżacji. 

Po prostu stwierdziłem ,że z żadna z poniższych prac  nie wnosi nic konstruktywnego , co mogłoby je wyróżnić na tle innych aranżacji  wysyłanych na międzynarodowe konkursy.

Ale trochę wytchnienia i nabrania dystansu nigdy nikomu nie zaszkodziła.

 

 

Rok 2015 

Aranżacja " The Crying Stones " zajęła 45 miejsce w IIAC 2015 , oraz 38 miejsce w EAPLC 2015. 

Cały układ oparty na lawie . Inspiracją do stworzenia tej pracy były aranżacje pana Takashi Amano oparte o Unzan Stones. Nie mogąc zdobyć takiej wyrzeźbionej  lawy  , sam zacząłem  rzeźbić lawę , wzorując się na wspomnianych "unzanach". Ten układ był z założenia prostą aranżacją , która nie stworzyła żadnych problemów podczas utrzymania i prowadzenia. Ciekawostką  był również fakt ,że własnie wtedy sam zacząłem szczepić M. monte carlo na samej lawie, która bardzo fajnie przyjęła się i stanowiła ciekawy element kompozycji . 

 

 

 

 

 

Rok 2014

Aranżacja "The Secret Land "  - 6 miejsce w konkursie GAPLC 2014 , natomiast w kolejnej edycji IAPLC 2014 – odległe 316 miejsce. W konkursie AGA 2014 – zajęła 3 miejsce w kategorii 120L – 200L. 

Ten układ miał wiele problemów z glonami . Jednak po dwóch latach i restarcie udało się go w końcu ukończyć. Przy układaniu hardscapu , cechą wyróżniającą go było podniesieniu trzeciego planu poprzez przegrodzenie kawałkami lawy i podniesienie poziomu podloża , dzięki temu aranż zyskał na mocniejszej głębi. 

Rzeczą nad którą można była bardziej popracować to  ….rybki. Większa ławica , szczególnie przy zdjęciu   bardziej uzupełniłaby  ogólny wyraz kompozycji. 

 

 

 

 

 

Rok 2012

Aranżacja pod tytułem " The Late October" i zaszczytne 24 miejsce w IAPLC 2012.

Na początku aranż miał przedstawiać mroczny las , drzewa porośnięte mchami – z głeboką perspektywą utworzą z mchów i kamieni.Jednak żaden z wybranych mchów nie chciał tworzyć zwisających lian i rosnąć według mojej koncepcji. Dlatego zmieniłem zamiar i poszedłem w stronę kolorów . Posadzona z tyłu rotala dała ciekawy efekt kolorów jesieni.Zacząłem więc dobierać kolorowe rośliny do drugiego planu. Ciekawy efekt ( pomarańczowa poświata) widoczny na zdjęciu nie był  absolutnie ingerencją w edytorze graficznym. Błysk dwóch lamp ( z góry i z tyłu akwarium) podczas robienia zdjęcia dał  bardzo ciekawy efekt, który pozostał nie zmieniony przy finalnym zdjęciu.

Dodatkowo praca zostala wysłana na konkurs IBAC 2012 , gdzie zajęła I miejsce.

 

 

Rok 2011.

Praca " Postcard from Japan" . 144 miejsce w IAPLC 2011.Pewien niedosyt , liczyłem na więcej, ale cóż …..Dopiero po fakcie , widziałem co mogłem jeszcze poprawić , i później tych błedów starałem się nie robić.Jednak była to bardzo pracochłonna aranżacja, szczególnie wiele problemów stwarzały mchy, które próbowałem ukształtować na wzór drzewek w formie Bonsai. Pamiętam też ,że inspiracją do tej aranżacji była sosna z naszej Sokolicy. 

 

 

Rok 2010.

Praca pod tytułem "Long time ago". W konkursie IAPLC 2010 zajęła 29 miejsce. Według klasyfikacji konkursowej -29 miejscebyło zarazem pierwszym w Uni Europejskiej. i pierwszym w Polsce. Miałem jednak niedosyt, byłem o krok o zaczarowanej czołówki z TOP 27. Pocieszeniem było zajęcie 2-go miejsca  w International Aquascaping Contest 2010. 

 

 

Rok 2009

72 miejsce w IAPLC 2009. Nowy wymiar akwarium 90x45x45. Praca pod tytułem" Renovatio". Dodatkowo poniższa aranżacja zajęła 3 miejsce w International Aquascaping Contest 2009. 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2008.

92 miejsce w IAPLC 2008. Tym razem na zielono, ale jeszcze wymiarach 135X 40X45cm.

 

 

Rok 2007.

92 miejsce w IAPLC 2007. Cóż to była za radość być w pierwszej 100-tce. W ogólnopolskim konkursie na najładniesze akwarium roślinne zoorganizowanym przez firmę Wromak

ta aranżacja zajęła I miejsce , ex aequo z z pracą Rafała Sokołowskiego , również z Lublina.  

 

 

 

ROK 2006 .

Nie pamietam już tytułu tej aranzacji . Ale w konkursie ADA zająłem z nią 500 miejsce i z tą aranżacją zaczęłem przygodę z konkursami.