Be-Pio's world
Aranżacje w stylu nature Piotra Bęczyńskiego

Archiwum miesiąca Listopad 2010

Album IAPLC 2010

pon ,29/11/2010

Nareszcie dotarł do mnie album z tegorocznego konkursu. Fajnie jest zobaczyć swoje zdjęcie tak wysoko uplasowane szczególnie,gdy  jest dużo bardzo ciekawych  prac na dalszych miejscach. Uważam,że na wyróżnienie i wyższe miejsce zasługuje praca z miejsca 107 i 121. W tej pierwszej można dostrzec bardzo dobra technikę wykonania , w tej drugiej uderzyła mnie naturalność kompozycji. Jednak dla   mnie numerem uno w tym roku jest praca z 4 miejsca, której autorem jest pan Yutaka Kanno.

Pełny minimalizm , aranżacja oparta o  trzy gatunki roslin, bardzo kreatywne ustawienie korzeni daje niesamowite wrażenie głębi i przestrzeni. Każda praca tego aquascapera to istne arcydzieło.

W tym roku również Polacy pokazali pełny profesjonalizm. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy czołówką na świecie, a na pewno w Europie. 

Ogólne wrażenie prezentowanych prac  szczególnie z kategorii winning i fine works trochę mnie   przytłoczyło – w większości  bardzo dobra technika i  wykonanie , orginalne podejście do tematu – choć z przewagą kompozycji korzennych. Trudno będzie coś pokazać orginalnego  w przyszłym roku.

Zapraszam wszystkich do lektury.

PS. Album jest na pewno jest dostepny na stronie www.roslinyakwariowe.pl

Nowa aranżacja już wkrótce.

sob ,06/11/2010

W sierpniu powstała nowa aranżacja. Jak na razie to walka z glonami, ale myslę ,że niebawem co pokażę.